Bosna Meridianbet porazila Slobodu: Božović i Jovanović predvodili Studente do trijumfa

U Sarajevu je odigran derbi između Bosne Meridianbet i Slobode u okviru 5. kola prvenstva BiH za košarkaše. Uvjerljiva pobjeda je pripala Studentima koji su nanijeli prvi poraz Tuzlacima. Rezultat je bio 102:75.

Utakmicu bolje otvara domaći tim, koji na 10.minuta igre vodi 24:18. Tokom drugog perioda Bosna po prvi put dolazi do dvocirfene prednosti 35:24. Tuzlaci serijom 7:0 dolaze na -4 zaostatka, 31:35 bilo je u 15.minuti utakmice. Studenti na dva minuta do kraja prvog poluvremena ponovo idu na dvocifrenu prednost  44:34. Do kraja prvog dijela Bosna povećava predno i na odmor odlazi sa prednošću od 15 razlike, 51:36.

Visok ritam igre Sarajlije drže i tokom trećeg perioda. Tuzlaci nemaju odgovor da zaustave napade Bosne. U 28.minuti utakmice bilo je 20 razlike za Bosnu 69:49. U treći period ulazi se rezultatom 74:53 za Bosnu. Posljednju dionicu igre Studenti konotrlišu, te Tuzlaci nisu mogli izbjeći prvi poraz u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Najbolji kod Bosne bili su Božović sa 25 poena i 16 skokova,  Jovanović je dodao 23 poena, Ćurevac je postigao 17 poena. Kod Slobode Gutić i Sejfić ubacili su po 13 poena, Eke je dodao 12 poena.