(Foto) Dvije svjetske medalje za karatiskinje BiH u Portugalu

Stefani Krešić članica Karate kluba ” DO” iz Tuzle i Ilma Rahmanović iz Karate klub Ilidža ostvarili su vrhunski rezultat za Bosnu i Hercegovinu na turniru WKF Karate 1 Serije A održanom u Portugalskom gradu Portu od 23.11.do 26.11.2023.godine. Na turniru je nastupilo preko 1.000 takmičara iz 96 država.

Na ovom prestižnom takmičenju svjetskog ranga  Stefani Kresic takmičila se u kategoriji preko + 68 kilograma  te osvojila bronzanu medalju. U borbi za medalju prosla je  predstavnicu Švajcarske, te zatim izgubila od takmičarke iz Turske, koja je povukla u repasaž gdje je poslije savladala predatavnice Španjolske, Francuske, te još jednu takmičarku iz Španije u borbi za medalju.

Pored Stefani takodje za BiH nastupila je i Ilma Rahmanovic u kategoriji do -68 kilograma i osvojila takodje bronzanu medalju. Savladala je predstavnice Italije, Engleske, te poražena od Francuskinje. U repasažnom dijelu Rahmanović je pobijedila karatistkinju Kosova i Grčke.

Bh. tim predvodio je Selektor zenske seniorske  reprezentacije Bosne i Hercegovine Anto Krešić.