Posušje slavilo na Tušnju, Tuzla City u nezavidnom položaju

Fudbaleri Posušja su ostvarili pobjedu u 20. kolu WWin lige BiH. Danas su na Tušnju nadigali ekipu Tuzla Cityja rezultatom 1:0. Gosti su tako napravili veliki korak ka opstanku, dok su Tuzlaci u velikoj krizi na startu drugog dijela sezone.

U finišu prvog dijela domaći su tražili penal, međutim sudija Dragan Petrović nije svirao. Drugo poluvrijeme je odlično krenulo za goste. U 54. minuti su imali odličnu šansu za pogodak kada se Rozić našao pred golom domaćih. Međutim, samo četiri minute kasnije Luka Lučić je centrirao, a Branko Vrgoč pogodio za veliku pobjedu Posušja. Posušje je nakon ove pobjede 6. tim lige sa 26 osvojenim bodom, dok je Tuzla City ostala na 10. mjestu sa 19 osvojenih bodova.