Na 25. međunarodnoj uličnoj trci ‘Prnjavor 2024’: Pavljašević, Nezirovac, i Alibašić među pobjednicima

Na današnjoj održanoj 25. međunarodnoj uličnoj trci “Prnjavor 2024”, poznatoj kao Prnjavorska petica, postignuti su značajni uspjesi među takmičarima. Nikola Pavljašević se istakao osvojivši prva mjesta u dvije kategorije: pionirska trka na 1200 metara i školska trka na 600 metara. Ajna Nezirova osvojila je prvo mjesto na školskoj trci na 500 metara. Ilma Alibašić zauzela je deseto mjesto u kategoriji cicibanki, a također je bila i treća na humanitarnoj trci.

Ovaj sportski događaj okupio je učesnike različitih uzrasta, pružajući im priliku da se takmiče u brojnim kategorijama počev od trka za najmlađe do glavnih međunarodnih trka. Osim takmičarskog dijela, trka je imala i humanitarni aspekt, pri čemu je prihod od startnina bio namijenjen Udruženju sa smetnjama u razvoju “Neven” iz Prnjavora.