Liga 6 za prvaka BiH za košarkaše: Sloboda porazila Mladost u Mejdanu

Košarkaši Slobode u 4. kolu Lige 6 dočekali su ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada. Rezultat na kraju utakmice u dvorani Mejdan bio je 86:73.

Prve poene na utakmici postiže Milovanović za goste, a potom Bojić i Jakupović za domaćina. Dvocifreni broj poena Tuzlaci imaju u 4.minuti kada vode 11:6. Sloboda je imala vodstvo od 9 razlike, no gosti se ubrzo vraćaju te poenima Špage dolaze do izjednačenja 19:19, u 8.minuti utakmice. Gosti po vodstvo idu trojkom Đurovića, s druge strane uzvraća Brewton sa pet uzastopnih poena za 26:22,na završetku prve dionice.

Poenima Čerkezovića Sloboda ide na plus 6, 33:27, u 13.minuti utakmice. Ekipe brzopleto pokušavaju doći do rješenja u nekoliko napada sredinom drugog perioda. Poenima Sejfića idu ponovo na plus 9, 45:36 u 18.minuti igre. Gosti poenima Mikavice ne dopuštaju domaćinu da ode na dvocifrenu razliku. Rezultat na kraju prvog poluvremena bio 47:42 za Slobodu.

Poenima Brewtona Sloboda ide po prvu dvocifrenu prednost na utakmici 53:42. Nakon vodstva domaćina 56:42, trener gostiju poziva time-out. Prvi poen gosti postižu sa slobodnih bacanja u 25.minuti igre, Milovanović je bio polovično uspješan. Trojkom Gutića, Sloboda na najveću prednost od 16 razlike. U posljednji period ulazi se rezultatom 70:54, za Slobodu.

Čerkezović efektnim košem vodi Tuzlake na plus 21, 75:54, na početku četvrte dionice. Nakon što su hosti napravili seriju 8:0, trener domaćina poziva minut odmora, kod rezultata 75:62, u 35.minuti igre. Do kraja utakmice igrači Slobode mirno utakmicu privode kraju za treću pobjedu u Ligi 6.