Drugi turnir ovoga mjeseca: Pobjedom nad Squireom Džumhur osvojio Challenger u Ostravi

Pobjedom nad Njemcem Henrijem Squireom Damir Džumhur, najbolji bosanskohercegovački teniser osvojio je Challenger u češkoj Ostravi te tako osvojio drugi turnir ovog mjeseca.Iako je njegov protivnik Squiare pružio veliki otpor u današnjem finalu, Džumhur je ipak svoj nastup u Ostravi krunisao osvajanjem Challengera.

Bh. teniser je za samo pola sata uspio dobiti prvi set sa 6:1 i povesti sa 1:0.

Drugi set pripao je njemačkom teniseru sa 6:4, te je uspio da poravna na 1:1.

Velika borba vladala je i u trećem setu. Squire je pritiskao Džumhura, ali je bh. teniser nakon izgubljenog seta odlično reagovao i uspio je da meč odvede na svoju stranu.

Treći set se igrao 40 minuta i pripao je Džumhuru rezultatom 7:5, te je bh. teniser slavio s ukupnih 2:1 i osvojio Challenger.

Ova pobjeda će Džumhuru donijeti napredak na novoj ATP listi, te će on od sutra biti na 128. poziciji.