Sloboda pobjedom protiv Bratstva napravila ogroman korak ka povratku u Premijer ligu BiH

FK Sloboda je u utakmici 28. kola Prve lige Federacije BiH na Tušnju dočekala NK Bratstvo te zabilježila vrijednu pobjedu rezultatom 2:0.  Fudbaleri Slobode su na Tušnju dočekali Bratstvo, ekipu koja je do ovog susreta u 12 utakmica osvojila 30 bodova. Izabranici Zlatana Nalića krenuli su odlučno u namjeri da prekinu nize bez pobjede i da sa pobjedom otklone sve nedoumice i kalkulacije oko putnika u viši rang. Do gola se čekalo do 22. minute kada sjajni Nikola Komazec na asistenciju Saida Husejinovića postiže jedan od najljepših golova ove sezone. Rezultatom 1:0 okončano je prvo poluvrijeme na Tušnju.

U 56. minuti u redovima gostiju Anis Devedžić dobio je crveni karton pa su gosti u ostatku susreta igrali sa igračem manje. U 76. minuti Aleksandar Ignjatović drugim golom na susretu otklonio je sve nedoumice oko pobjednika susreta i omogućio navijačima Slobode da u miru odledaju završnicu. Sa nova tri boda Sloboda je zadržala prednost od četiri boda u odnosu na Stupčanicu (savladali Mladost sa 6:2) , a obzirom da su samo dva kola do kraja samo sportsko čudo može crveno-crne spriječiti da ne uđu u viši rang. U narednom 29. kolu fudbaleri Slobode gostuju u Tešnju kod ekipe TOŠK-a, dok će Stupčanica gostovati u Goraždu.