Atleričar Slobode Bakir Musić najuspešniji senior na Pojedinačnom prvenstvu BiH, tuzlanski klub osvojio 14 medalja

Osvojenih 14 medalja, četiri titule državnih seniorskih prvaka/inja, šest titula seniorskih viceprvaka, četiri bronzane medalje, novi juniorski državni rekord u štafeti mix 4×400, bilans su uspješnog nastupa takmičara-ki AK Sloboda Tehnograd na Pojedinačnom prvenstvu BiH za seniore-ke koje je ovog vikenda održano u Zenici.

Najuspješniji takmičar na Pojedinačnom prvenstvu BIH za seniore-ke bio je BAKIR MUSIĆ sa osvojene tri zlatne i 1 srebrnom medaljom te istrčanim ličnim rekordima na 100 m i 200 m. Bakir Musić je pobijedio u  trci na 200 m  (21:60 s)te u štafetama 4×100 i 4×400 m, te je viceprvak BiH u trci na 100 m (10:87)

Seniorska prvakinja BIH za 2024  je ELMA HASANBAŠIĆ  koja je pobijedila u trci na 3000 m stipl, te štafete 4×100 m (Omar Džanić, Bakir Musić, Mahir Kurtalić i Edhem Vikalo), 4×400 (Alija Džinić, Enes Džinić, Amer Bećirović, Bakir Musić).

Juniorski rekord BIH ostvaren je u štafeti 4×400 mix u sastavu Ema Mešković,  Enes Džinić, Ena Bećirović, Amer Bećirović) sa rezultatom 3:48,62 s.

Viceprvaci BiH za 2024 su: Bakir Musić 100 m, Mahir Kurtalić 110 m pr,  Rusmir Malkočečvić 400 m pr, Ena Bećirović 3000 m stipl,  Elma Hasanbašić  3000 m, 4×400 mix štafeta (Ema Mešković, Enes Džinić. Ena Bećirović, Amer Bećirović)

Bronzane medalje osvojili su: Nudžejma Vrabac u skoku u vis, Amer Bećirović u trci na 800 m, Ena Bećirović u trci na 3000 m i Rijad Hasanbašić u trci na 3000 m stipl. Pored osvajača medalja na Pojedinačnom prvenstvu BiH nastupils su  Senad Avdić koji je osvojio 5 mjesto u skoku u dalj,  Bakir Baković koji je osvojio 8 mjesto u trci na 100 m, te 9 mjesto u tci na 200 m, Benjamin Topčagić koji je osvojio 11 mjesto u trci na 100 m te 10 mjesto u trci na 200 m. Imad Isabegović je osvojio 9 mjesto u trci na 800 m, dok je Ema Mešković  u trci na 400 m osvojila 4 mjesto, odnosno 5 mjesto u trci na 200 m.