Mladi U21 reprezentativci poraženi od Norveške na startu kvalifikacija

Prvi meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2017 mladi reprezentativci Bosne i Hercegovine su odigrali danas u Drammenu sa Norveškom i poraženi su rezultatom 0:2.

U izjednačenom prvom poluvremenu u kojem nije bilo previše prilika izabranici Darka Nestorovića primili su gol u posljednjoj minuti, a strijelac je bio Mohamed Elyounoussi.

Najbolju priliku u drugom dijelu igre promašio je Veton Berisha kada je izašao sam ispred golmana Kenana Pirića, ali je šutirao pored gola. Bh. tim je od 77. minute igrao sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Damir Sadiković.

Najbliže izjednačenju bh, reprezentativci su bili u 86. minuti, ali šut Amira Hadžiahmetovića brani golman Sondre Rossbach. Samo dvije minute poslije Norvežani kažnjavaju taj promašaj preko rezerviste Fredrika Aursnesa koji pogađa mrežu Pirića za konačnih 2:0.