Pobjednik Tenis Lige Tuzla u sezoni 2015 je Ivan Bandić

U sinoćnjem finalu Tenis Lige Tuzla 2015 snage su odmjerili Omar Husić i Ivan Bandić.

Prvi set je, nakon gotovo sat i po igre, dobio ubjedljivim rezultatom od 6:2. U drugom setu  Husić je uspio da održi ravnotežu, tako da je rezultat u prvoj polovini meča bio 3:3. Nakon toga Bandić osvaja naredna 2 gema i prelazi u vođstvo rezultatom 5:3.

Nakon više od sata igre Omar Husić uspijeva izjednačiti na 5:5. Ivan Bandić ne uspijeva sačuvati dva naredna gema, tako da Husić osvaja drugi set rezultatom 7:5.

Zbog velikog umora i grčeva Bandić je zatražio da se meč prekine i nastavi sutra, ali  Husić iz poštovanja prema dosta starijem protivniku, pokazujući izuzetan “fair play”, predaje meč.

U ime organizatora Lige, Ivanu Bandiću i Omaru Husiću su uručeni pehari i prigodne nagrade. Gospodin Jadranko Pirić je finalistima poklonio po jednu od svojih knjiga o tenisu.

Meč je sa pravom ispunio očekivanja velikog finala, a igrao se pred velikim broj gledalaca na terenu TK Sloboda kome se ovim putem zahvaljujemo.