Neočekivani porazi Holandije i Hrvatske na kvalifikacijama za EP

Nogometne reprezentacije Holandije i Hrvatske neočekivano su se našle u problemima u kvalifikacijama za nastup na evropskom prvenstvu u Francuskoj naredne godine

Holanđani su nakon domaćeg poraza od Islanda danas izgubili od Turske s visokih 3:0. Novim porazom su pali na četvrto mjesto u grupi te doveli u pitanje i nastup u baražu.

Za Turke u prvom poluvremenu golove su postigli Oguzhan Ozyakup (8.) i Arda Turan (26.), a konačan rezultat postavio je Burak Yilmaz u 86. minutu.

U drugoj utakmici grupe A, Češka je u gostima pobijedila Latviju i dodatno se približila plasmanu na EP.

Hrvatskoj je sve išlo prema planu do afere ”kukasti krst” u Splitu i remija s Italijom. Nakon toga UEFA im je oduzela bod, u Azerbajdžanu so odigrali neriješeno, a sada su upisali prvi poraz u kvalifikacijama, nakon što ih je u Oslu savladala Norveška s 2:0.

Oba gola je psotigao Jo Inge Berget. Norvežani su pobjedom privremeno preuzeli prvo mjesto u grupi H, a Hrvati su pali na treće mjesto.

U istoj grupi Malta i Azerbajdžan su odigrali neriješeno 2:2.