Komentatori BBC-a i Eurosporta zgroženi suđenjem sa SP-u!

Legendarni engleski nogometaš, a danas komentator BBC-a, Chris Waddle komentirao je otvaranje Svjetskog prvenstva i utakmicu Brazil – Hrvatska, te iznio neka zaista zanimljiva zapažanja,piše Index.hr.

Nakon sjajnog hrvatskog otvaranja utakmice i vođstva od 1:0, Chris Waddle je napisao:

”Fascinantno su Hrvati otvorili utakmicu i posve su zasluženo poveli. Brazil definitivno nije dobro ušao u utakmicu, nije to ona igra koju su pokazivali u kupu Konfederacija. Brazilu se možda i osvetilo što su uoči utakmice razmišljali samo o sebi i posve zanemarili Hrvatsku, što se jasno vidjelo na brojim presicama uoči utakmice”.

U drugom poluvremenu, nakon što je uz pomoć japanskog suca Yuichija Nishimure Brazil preokrenuo utakmicu, Waddle je bio jasan i glasan:

”Šteta je što je sudac ove utakmice oteo Neymaru ili Modriću priliku da oni budu akteri ove spektakularne utakmice. Ovo je bila jedna jako dobra utakmica u kojoj su se Hrvati pokazali kao jedna odlična momčad, ali večeras, što sreća, što loš sudac, odlučili su utakmicu.

Poništen gol Hrvata nije smio biti poništen. Po meni je sve bilo regularno. Julio Cesar je promašio loptu, Olić ju je pogodio i to je to. Nakon penala, još jedna kontroverzna odluka suca”

Ako mislite da su samo hrvatski reprezentativci i hrvatski mediji, te Chris Waddle ogorčeni na suđenje japanskog suca Yuichija Nishimuru, pogledajte što izvjestitelji eminentnog Eurosporta pišu o sramotnoj predstavi Japanca.

”Brazilci bi trebali kupiti nekoliko pilića Neymaru, a nekoliko Ashai sušija japanskom sucu Yuichiju Nishimuri. Svaka čast majstore. Napravio si užasan posao”, zajedljiv je komentator koji poslije još dodaje:

”Rezultat je nepošten. Brazil je pobijedio 3:1, a dvojica najvažnijih igrača bili su Neymar i sudac. Hrvatska je zaslužila barem remi nakon prikazane igre, a to se sve skupa ne bi dogodilo bez doprinosa bijednog Nishimure.

Možda najveću utakmicu koju će ovaj sudac ikada suditi, on je izabrao da se pošteno osramoti. Svaka čast, stari moj”, piše Eurosport te dodaje da je ključan trenutak utakmice bio nedosuđeni crveni karton Neymaru nakon namjernog i grubog udaranja Modrića. Svaki normalan sudac bi ovdje pokazao crveni karton, svaki, osim Nishimure”.

”Nishimurina komična noć se nastavila u nastavku kad je svirao nepostojeći penal Lovrena na Fredu. Bilo je to klasično bacanje Brazilca, poznato u boksačkim mečevima u Sjevernoj Americi kao ”home-town”. A kad je u 82. minuti svirao prekršaj Olića nad Juliom Cesarom i poništio čisti gol Hrvata, samo je stavio točku na i jedne od najsramotnijih predstava ikada viđenih na svjetskim prvenstvima”.