Slobodi derbi, Širokom jesenja titula

Sloboda je u derbiju 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladala Zrinjski s 2:1.

Sloboda je na najljepši način završila prvi dio sezone, mada Tuzlaci nisu osvojili jesenju titulu. Osvojili su isti broj bodova kao Široki Brijeg, ali zbog nešto lošije gol-razlike ipak se moraju zadovoljiti drugim mjestom.

Prvo uzbuđenje na Tušnju tek u 18. minuti, ali Mehidićev udarac nije bio toliko snažan. Nije bilo ništa skoro 20 minuta, a onda nevjerovatan pogodak Zebe.

Iskusni veznjak je sa 45 metara lobovao Karačića za veliku radost  domaćih. Mogao je Zrinjski brzo da se vrati, ali u 25. minuti Zakarić i Mešanović ne koriste sjajne šanse.

Mehmedagić u 28. glavom šutira poslije ubačaja iz kornera, lopta je odsjela na okviru gola. U 32. minuti Veselinović je pucao, Karačić siguran.

Sloboda je stigla do drugog gola u 35. minuti. Mehidić se sjajno oslobodio dvojice čuvara i sa nekih 20 metara lijepo poogodio.

U nastavku je pao još jedan gol. Nikolić je u 48. minuti pokušao direktno iz kornera, ali je Pirić bio siguran.

Bilo je nekoliko poluprilika, a u samoj završnici je Špepanović smanjio na 2:1, što je bio i konačan rezultat.

Sloboda – Zrinjski 2:1 (Zeba 20, Mehidić 35/ Šćepanović 93)

SLOBODA: Pirić, Škahić, Zeba, Ivetić, Sarić, Mehmedagić, Ordagić, Mehidić, Ahmetović, Veselinović, Kiso.

ZRINJSKI: Karačić, Blaić, Graovac, Radulović, Stojkić, Todorović, Mešanović, Nikolić, Petrak, Laštro, Zakarić.