Košarkaši Slobode u Mejdanu slavili pobjedom protiv Studenta

Sloboda je u Mejdanu pobijedila Student iz Mostara rezultatom (77:73). Ovom pobjedom košarkaši Slobode iz Tuzle su prekinuli seriju loših rezultata i slavila protiv Mostaraca koji su imali niz od tri vezane pobjede. Utakmica je bila poprilično izjednačena. Pobjedu i slavlje Tuzlacima je donio Tanasilović, pogodivši jedno slobodno bacanje 2 sekunde do isteka posljednje dionice.

Prva četvrtina pripala je gostima. Bilo je 21:18 za Mostarce. Zatim su igrači Slobode do poluvremena preokrenuli na 40:38. U trećoj četvrtini gosti su ponovo zaigrali veoma dobro i u posljednjih deset minuta ušli su sa poenom razlike. Ipak, Tuzlaci su se uspjeli vratiti i slaviti sa konačnih 77:73.

U timu Tuzlaka zapaženi su bili Sekulović (21) – Hasandić (20) – Sinadinović (19 poena), dok su najefikasniji igrači Studenta bili Sejfić sa 21 i Rizvić sa 17 postignutih koševa.

U narednom, 11. kolu, Sloboda gostuje u Bijeljini kod ekipe BN Basketa, dok će Student u Mostaru dočekati Mladost.