Izbor sportiste TK: Zlatni košarkaš Emir Čerkezović najbolji u 2015. godini (FOTO)

Emir Čerkezović, član kadetske košarkaške reprezentacije BiH, koja je na posljednjem Evropskom prvenstvu u Litvaniji osvojila zlatnu medalju, proglašen je sportistom Tuzlanskog kantona za 2015. godinu u izboru Sportskog saveza TK. Priznanje kao najboljem sportisti uručio mu je premijer Vlade TK Bego Gutić.
Kao član kadetske reprezentacije Bosne i Hercegovine u košarci, Emir Čerkezović je u 2015. godini osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu održanom u Litvaniji, te također zlatnu medalju na Olimpijskim igrama mladih koje su održane u Gruziji. Prema zavničnoj statistici FIBA-e bio je četvrti najkorisniji igrača u Reprezentaciji BiH koja je osvojila trofej prvaka Evrope.

Na manifestaciji koja je održana sinoć u punoj sali BKC-a dodijeljena su 33 priznanja najboljim pojedincima u 10 takmičarskih kategorija i kategoriji specijalna priznanja za doprinos u razvoju sporta, koja je dodijelio Sportski savez Tuzlanskog kantona, organizator manifestacije.

U revijalnom dijelu pograma učestvovali su plesna grupa „Pop Lock“, sopranistica Dženana Huseinagić – Sivić, učenici Srednje muzičke škole Tuzla, te Amel Ćurić i Maid Hećimović.