NBA: Sjajni Nurkić upisao 16 poena i 11 skokova, Teletović postigao solidnih 14 poena

U prilično neizvjesnoj utakmici Denver Nuggetsi su kao gosti savladali ekipu Detroit Pistonsa rezultatom 103:92.

U prve tri četvrtine nijedna ekipa nije napravila značajniju prednost, ali Will Barton je 15 od ukupno 20 poena postigao u posljednjoj četvrtini i tako prelomio utakmicu u korist Nuggetsa.

U pobjedničkoj ekipi sjajnu partiju pružio je i Jusuf Nurkić koji je za nešto više od 24 minute postigao 16 poena uz 11 skokova i jednu blokadu. Nurkić je nakon duže vremena dobio veću minutažu i u potpunosti je opravdao svojim učinkom.

U ekipi Detroita istakli su se Marcus Morris sa 19 i Jennings sa 16 poena.

Bosanskohercegovački košarkaš Mirza Teletović pokazao je solidnu igru u sinoćnjem porazu od Golden State Warriorsa.

Njegov NBA tim Phoenix Suns odigrao je 112:104 u korist Warriorsa, dok je sam Teletović postigao 14 poena u nešto manje od 20 minuta igre na parketu. Mirza je tokom igre ubacio dvije trice, dok je u odbrani imao četiri skoka.

U njegovom timu istakli su se Archie Goodwin sa postignutih 20 te Markieff Morris sa postignutih 19 poena.

U ekipi Warriorsa najbolji su bili Stephen Curry sa postignutih 26 te Klay Thompson sa postignuta 24 poena.