Sekulović vodio Slobodu do pobjede: Rešidović postigao 37 poena za Bošnjak

Sloboda je u okviru 20. kola Lige 12 u izuzetno efiksnoj utakmici, savladala ekipu Bošnjaka rezultatom 101:86.

Prvu četvrtinu Sloboda je riješila u svoju korist rezultatom 28:20, te se vidjelo da Tuzlaci koračaju ka uvjerljivoj pobjedi u ovom susretu. Druga dionica ipak je pripala gostima koji su ovaj period riješili u svoju korist sa jednim poenom razlike, pa se u svlačionice otišlo pri rezultatu 49:42.

U drugom poluvremnu Sloboda je nastavila sa odličnom igrom, te su treći period riješili rezultatom 29:24, da bi do kraja utakmice povećali svoju prednost pa je nakon posljednjeg zvuka sirene na semaforu stajalno konačnih 101:86.

U ekipi Slobode istakli su se Sekulović sa 25 poena, te Hasandić sa 20, dok je 17 poena dodao Sinadinović. Kod poražene ekipe bolji od ostalih bili su Rešidović sa 37 poena i Dovadžija sa 21.