Veliki preokret Brkića i Bašića za vodstvo nakon drugog dana

U okviru prvog kola Davis Cupa euroafričke zone naša reprezentacija je slavila (3:2) protiv velikog preokreta protiv Tunisa.

Za našu selekciju su igrali Mirza Bašić i Tomislav Brkić dok su za Tunis nastupili Malek Jaziri i Skandel Mansouri.

Prvi set je poslije tie breaka pripao tuniškoj kombinaciji Jaziri/Mansouri, bilo je 7:2 u 13. igri, da bi reprezentacija Tunisa osvojila i drugi set rezultatom 4:6.

U trećem setu naši reprezentativci prave brejk, a tu prednost su zadržali do kraja ovog dijela igre i stigli do smanjenja prednosti Tunisa.

Četvrti set nam je donio pravu mušku igru u kojoj su obje strane čuvale svoj servis sve do 11 gema kada su naši Bašić i Brkić napravili brejk i praktički osvojili četvrti set i izjednačili rezultat.

Na samom startu petog odlučujućeg seta, naša kombinacija pravi brejk što smo i zadržali do samog  kraja meča, te smo poveli sa 2:1 protiv reprezentacije Tunisa.