Ništa od odbrane naslova: Katalonci u očaj, a Atletico u polufinale

Aktuelni evropski prvak Barcelona oprostila se od Lige prvaka nakon poraza u Madridu (2:0) od Atletica.

Simeoneova četa odlično je večeras odigrala protiv branioca naslova, ekipe Barcelone, te potpuno zasluženo prošla među četiri najbolja tima na Starom kontinentu.

Griezmann je u 36. minuti sjajno pogodio glavom na ubačaj Saula Nigueza, a u nastavku su Katalonci bezuspješno pokušavali stići do izjednačenja.

Ipak, u 88. minuti Griezmann je drugim pogotkom zapečatio Barcinu sudbinu. Prethodno je Inijesta skrivio penal.

U sudijskom vremenu gosti su itekako oštećeni, jer je Gabi zaustavio Inijestin udarac rukom u šesnaestercu, a sudija je ovo ipak izvukao na sami vrh kaznenog prostora.

Messi je izveo slobodnjak, ali poprilično neprecizno te je slavlje u Madridu moglo započeti.