Košarka: Jedinstvo bolje od Slobode

Košarkašice tuzlanskog Jedinstva sinoć su u okviru 3. kola Lige 6 za prvaka BiH ostvarile prvu domaću pobjedu protiv ekipe Slobode Novi Grad rezultatom 99:42 (26:13; 29:10; 25:10; 20:9).

Tuzlanke su pred ovaj meč proglašene apsolutnim favoritkinjama, a to su uvjerljivom igrom na parketu potvrdile.

Izabranice Mare Lakić-Brčaninović od prve minute su pokazale da su kvalitetnija ekipa, pa su već na poluvremenu imale nedostižnu prednost od 32 poena razlike, koju su u nastavku utakmice dodatno povećale i na kraju slavile uvjerljivu pobjedu, prvu u razigravanju za prvaka BiH.

U ekipi Jedinstva posebno se istakla Brčaninović sa 35 poena, Ahmetbegović je dodala 15 poena, dok je u ekipi Slobode najefikasnija bila Goronja sa 8 poena.