Na otvaranju Eura 2016 Francuska savladala Rumuniju s 2:1

U prvoj utakmici 15. Evropskog prvenstva reprezentacija Francuske je u petak navečer pobijedila Rumuniju, javlja Anadolu Agency (AA).
Domaća selekcija je večeras na Stade de Franceu u Parizu savladala Rumuniju rezultatom 2:1.
Napadač Arsenala i Francuske Olivier Giroud prvi se upisao u strijelce na 15. Evropskom prvenstvu, pogotkom u 58. minuti.
Rumuni su u 66. minuti izjednačili golom Bogdana Stancua koji je pogodio iz penala.
Pobjedonosni pogodak za Francusku je postigao Dimitri Payet u 89. minuti.
Drugi susret grupe A na programu je u subotu od 15 sati, kada će se sastati Švicarska i Albanija. Na programu sutra su još i utakmice Vels – Slovačka (18 sati) i Engleska – Rusija (21 sat).
Naslov šampiona Starog kontinenta brani Španija, a po prvi put u istoriji ovog takmičenja za titulu se bore 24 reprezentacije.