epa04770435 Damir Dzumhur of Bosnia and Herzegovina reacts after winning against Marcos Baghdatis of Cyprus during their second round match for the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 27 May 2015. EPA/CAROLINE BLUMBERG

ATP Umag: Džumhur prošao u četvrtfinale

Bh. teniser Damir Džumhur igrat će u četvrtfinalu ATP turnira u Umagu (Hrvatska).

Nakon što je pobijedio petog nositelja turnira, Španca Nicolasa Almagra, Džumhur je imao još jedan težak meč. Njegov rival bio je Italijan Thomas Fabbiano, a Džumhur je poslije sat i 30 minuta borbe stigao do pobjede rezultatom 4:6, 6:1, 6:2.

Fabbiano je brejkovima u osmom i 10. gemu prvog seta neočekivano uspio da osvoji set protiv Džumhura, ali u naredna dva seta nije imao šta da traži protiv bh. tenisera.

Džumhurov rival u četvrtfinalu bit će Italijan Fognini.