Premiership: Manchester City rutinski sa 4:1 savladao Stoke

Manchester City je u drugom kolu engleskog Premiershipa ubjedljivo savladao Stoke City na Bet365 stadionu rezultatom 1:4.

Raheem Sterling je imao prvu veću priliku na utakmici u 23. minuti, ali je Shay Given sjajno odbranio. Tri minute nakon toga Ryan Shawcross je skrivio penal, a loptu u ruke uzeo je Sergio Aguero i pogodio za vodstvo Građana.

Kevin De Bruyne je u 36. minuti centrirao iz prekida, a Aguero je postigao drugi gol na utakmici i povisio na 0:2. Do kraja prvog poluvremena nije bilo nikakvih uzbuđenja.

Michael Dean je u 49. minuti svirao još jedan penal, ovaj put za Stoke City. Napravio ga je Sterling. Bojam Krkić je pogodio s bijele tačke za 1:2. U 86. minuti Duran Nolito je primio loptu u šesnaestercu koju je poslao Kalechi Ihenacho i pogodio za 1:3.

Dean je produžio drugo poluvrijeme za pet minuta, a upravo u petoj minuti sudijske nadoknade svoj drugi gol za konačnih 1:4 postigao je Nolito.