Kvalifikacije za Eurobasket: Poraz BiH od Rusije, raspad u drugom poluvremenu

Košarkaška reprezentacija BiH poražena je u prvom kolu grupe C kvalifikacija za Eurobasket 2017.

Izabranici Damira Mulaomerovića izgubili su u Permu od domaće selekcije Rusije rezultatom 83: 54, zahvaljujući katastrofalnoj igri u drugom poluvremenu.

Odlično su naši košarkaši odigrali prvo poluvrijeme, bili u stalnoj predosti, a onda su u prvih pet minuta treće četvrtine ostali bez poena, što Rusi koriste i u velikom naletu odlaze na plus 13. Treći period domaći rješavaju rezultatom 27:10, od čega se BiH do kraja nije uspjela oporaviti.

Štaviše, Rusija je u zadnjoj četvrtini zaigrala još jače i vrlo brzo pobjegla na više od 20 razlike.

Bio je ovo sedmi poraz BiH od Rusije u isto toliko odigranih utakmica.

Naredni susret BiH igra u dvorani “Mirza Delibašić” u Skenderiji protiv Švedske, 3. septembra.

Eurobasket će se sljedeće godine održati u četiri zemlje, Finskoj, Izraelu, Rumuniji i Turskoj.