KK Sloboda: Rezultati sa 23. Državnog prvenstva za kadete, juniore i 7 KUP U-21

U Tuzli je 13.11.2016 godine,  u tehničkoj organizaciji Kantonalnog karate saveza Tuzlanskog kantona, održano 23.Državno  prvenstvo za kadete,juniore i 7.KUP U-21 u karateu uz  nastup 572 takmičara u 647 kategorija   iz 104 kluba i 65 ekipa iz cijele Bosne i Hercegovine, na kome su učestvovali takmičari iz Karate kluba  „Sloboda“ Tuzla i  našli se među 55 osvajača medalja. U katama ekipno U-21 muški su osvojili zlatnu medalju, dok je u borbama U-21 muški + 84 kg Tarik Hamidović osvojio bronzanu medalju.

Ovo je svakako zapažen rezultat  čime su ovi osvajači medalja stekli pravo nastupa na Balkanskom prvenstvu koje se održava 12 i 13.12.2016 godine u Sarajevu, Vogošća.

Ostali takmičari Srđan Đurić, Tarik Skokić i Aldin Džanić su bili na domak osvajanja medalja i zauzeli 5  mjesto.

Tako su članovi  KK “Sloboda” Tuzla, nastavili sa aktivnim  učešćima na prvenstvima  prezentujući Klub,  naš grad i  Državu  ostvarujući zapažene rezultate.