Roma izgubila u 90. minuti u Bergamu, Lazio bez problema protiv Genoe

U 13. kolu Serije A Roma je poražena na gostovanju protiv Atalante 2:1, a na terenu su se našli i bh. reprezentativci Edin Džeko i Ervin Zukanović.

Vučica je odigrala odlično prvo poluvrijeme stvorivši nekoliko sjajnih šansi, a do prednosti su stigli u 40. minuti kada je Perotti sa penala bio siguran za 0:1.

Ipak, u nastavku potpuno druga slika. Domaći su napadali i dominirali, pa su u 62. minuti preko Caldare stigli do zasluženog poravnjanja. Imala je Atalanta još nekoliko ozbiljnih šansi, da bi do zaslužene pobjede stigli u 90. minuti kada je Kessie pogodio iz oenala za 2:1 i veliko slavlje domaćih.

Edin Džeko je imao zapažen nastup, kreiravši nekoliko odlučnih šansi za svoje saigrače, ali nije imao sreće da se upiše u listu strijelaca. Cijeli meč je odigrao i Ervin Zukanović za Atalantu, također pruživši dobru partiju.

Lazio je osstvario sigurnu pobjedu protiv Genoe na Olimpicu 3:1, a Senad Lulić je odigrao 90 minuta, dok je Rade Krunić na terenu proveo 58 minuta u ubjedljivom porazu njegovog Empolija od Fiorentine 0:4.