Sevilla i Roma u četvrtfinalu Lige prvaka, Džeko strijelac

Sevilla i Roma su pobjedama u uzvratnim mečevima osmine finala Lige prvaka izborili plasman u naredni krug ovog takmičenja.

Manchester United je, poslije prvog meča koji je završen bez golova, u revanš utakmici osmine finala Lige prvaka na svom Old Traffordu neočekivano poražen od španske Seville sa 1:2, i time se već u ovoj fazi oprostio od takmičenja.

Oba gola za goste je postigao Wissam Ben Yedder, u 74. i 78. minuti, dok je pogodak za Manchester postigao Romelu Lukaku u 84. minuti.

Roma, koja je u prvom meču poražena sa 2:1, u revanšu na Olimpicu u Rimu savladala je Shakhtar Donetsk rezultatom 1:0, i tako se plasirala u naredni krug takmičenja.

Jedini pogodak na utakmici je postigao reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko, i to u 52. minuti na asistenciju Kevina Strootmana.

Shakhtar je od 79. minute igrao sa igračem manje nakon što je Ivan Ordets dobio crveni karton.

Večeras su na programu još dvije utakmice. Od 18.00 sati na programu je duel Bešiktaša i Bayern Minhena (0:5, prvi meč), dok Barcelona i Chelsea igraju od 20.45 (1:1, prvi meč).