Loše drugo poluvrijeme i poraz od Austrije 23:21

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u 2. kolu Svjetskog prvenstva od Austrije rezultatom 23:21.
Prvo poluvrijeme je donijelo dosta izjednačen rukomet. Igralo se gol za gol, a do prvog vodstva na utakmici naši rukometaši stižu u 18. minuti golom Dejana Malinovića sa sedam metara.

Održavali su naši rukometaši prednost do finiša prvog poluvremena. Imali su u dva navrata i dva pogotka prednosti, a na odmor je naša selekcija otišla vodstvom 12:11.

Prvo poluvrijeme su obilježili golmani obje selekcije, koji su branili zaista fantastično.

Drugo poluvrijeme donosi mnogo bolju igru Austrije. Igrali su naši rivali odličnu odbranu, a Marinović je na golu Austrije branio apsolutno sve.

Napadači učinak naše selekcije je bio skroman. Nismo uspijevali realizovati napade. Pravili je naša selekcija mnogo tehničkih grešaka, što su Austrijanci maksimalno koristili.

Lagano su Austrijanci postizali golove u drugom poluvremenu. Izabranici Dragana Markovića su ostali deset minuta bez gola, pa je Austrija došla do vodstvo od 19:14 u 48. minuti.

Bez većih problema su Austrijanci zadržali prednost do kraja, te su stigli do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu.

Svjetsko prvenstvo, 2. kolo:

BiH – Austrija 23:21 (12:11)

BiH: B.Burić (12 odbrana), Grahovac, Savić 1, Vražalić 2, Terzić 1, Vranješ 1, Toromanović, S.Burić 4, Malinović 6, Karačić 3, Mikić, Janković, Ovčina 2, Prce 1, Perić, Čelica

Austrija: Marinović (14 odbrana), Bauer, Weber 3. Szilagyi 4, Schilinger, Wagesreiter, Hermann 2, Ziura 2, Božović, Posch 2, Santos 4, A. Hermann, Mayer 3, Bilyk 3, Kirieliavicius.