EHF Europa kup: Rukometaši Slobode minimalno poraženi na Kosovu

Datum:

U prvoj utakmici prvog kola Evropskog kupa između Kastriotija i Slobode, ekipa Slobode je poražena rezultatom 30:29. Iako su gosti iz Tuzle na poluvremenu imali prednost od 16:14, nisu uspjeli zadržati vodstvo u nastavku meča.

Sloboda je odlično započela utakmicu, kontrolisala igru i na pauzu otišla sa dva gola prednosti. Međutim, u drugom poluvremenu Kastrioti je uz odličnu atmosferu i veliku podršku domaćih navijača prekrenuo rezultat u svoju korist.

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Rustamov sa 7 golova. Pored njega, zapažen učinak su imali Čajić, Čolaković, Miljkunić i Ivanić, koji su sa po četiri gola upisali u listu strijelaca. Dragićević i Ombaša dodali su po dva gola, dok su Vujović i Čejović postigli po jedan gol. Odličan je bio i golman Tuzlaka, Berin Brkić, koji se istakao sa 16 sjajnih odbrana.

Svoje prve minute u evropskoj utakmici upisali su mladi Armin Bulić i Isa Mandžić.

Uzvratna utakmica igra se u Tuzli iduće nedjelje, gdje će Sloboda imati priliku da se bori za prolazak u narednu fazu takmičenja.