Skulptura na aukciji u New Yorku mogla bi dostići cijenu od 70 miliona dolara

Datum:

Skulptura švicarskog umjetnika Alberta Giacomettija (1901.-1966.) mogla bi na aukciji u New Yorku biti prodana za više od 70 miliona dolara, objavila je jučer aukcijska kuća Sotheby's.

Brončana skulptura “Grande tête mince” (Velika tanka glava) izrađena je i oslikana 1955., a iz Sotheby'sa kažu da prikazuje Giacomettijeva brata Diega.

Sadašnji vlasnik nabavio je djelo nakon što je godinama bilo izloženo javnosti, a sada ga je odlučio staviti na aukciju.

Djelo će biti ponuđeno na dražbi 13. maja u sklopu tradicionalnih proljetnih aukcija u New Yorku. Godine 2015. Giacomettijeva “L'Homme au doigt” (Čovjek koji pokazuje prstom) postala je najskuplja skulptura ikad prodana na aukciji u to vrijeme, postigavši oko 141 milion dolara.

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Ko ima, pravi je sretnik: Pokemon karta se prodaje za vrtoglavu cifru, a kolekcionari žude za njom

Rijetka Pokemon karta, čija je vrijednost 35.000 eura (oko...

Famozna banana zalijepljena na zid ide na aukciju, očekuje se da će se prodati za 1.5 miliona dolara

Najpoznatiji rad Maurizija Cattelana, banana pričvršćena na zid ljepljivom trakom,...