Uzbudljivije od ovoga ne može! Indiana pobijedila Oklahomu u NBA finalu košem 0,3 sekunde prije kraja

Datum:

Noćas je odigran prvi susret NBA finala u kojem je Indiana slavila u dramatičnoj utakmici u gostima kod Oklahoma Cityju rezultatom 111:110 i povela sa 1-0 u seriji koja se igra na četiri pobjede.

Oklahoma je vodila od početka pa sve do samog kraja, a početkom četvrtine je imala čak i plus 15 (94:79).

Malo po malo, Indiana je smanjivala prednost i u posljednjih pola minute se ušlo s prednošču Oklahome 110:109.

11 sekundi prije kraja MVP lige Shai Gilgeous-Alexander je šutirao sa svoje omiljene pozicije s poludistance i promašio je, te je Indiana dobila priliku da prvim vodstvom na utakmici pobijedi.

Odgovornost na sebe je preuzeo Tyrese Haliburton, a on je, za razliku od Shaija, bio precizan i 0,3 sekunde prije kraja pogodio za pobjedu.

Čak šestorica igrača Indiane postiglo je dvoznamenkasti broj poena, a trojica su ostvarili double-double. Najefikasniji je bio Pascal Siakam s 19 poena uz 10 skokova, Obi Toppin je dodao 17 poena, a Haliburton 14 poena, 10 skokova i 6 asistencija.

U redovima Oklahome najbolji je bio Gilgeous-Alexander s 38 poena.

Druga utakmica u seriji se igra također u Oklahoma Cityju, u 2 sata ujutro u ponedjeljak.

IzvorKlix.ba

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Danas opet hitna sjednica Doma naroda: Na dnevnom redu ponovo smjene SNSD-ovih kadrova

U Sarajevu će se danas održati 17. hitna sjednica...

Željezničar večeras u Kopru traži put u drugo pretkolo Konferencijske lige

Nogometaši Željezničara će večeras na stadionu Bonifika igrati uzvratni...

Servisne informacije za četvrtak 17. juli

Iz MUP-a TK saznali smo da je tokom protekla...

Radnici RiTe Ugljevik zabrinuti za budućnost firme i egzistenciju

Sindikalna organizacija Rudnika i Termoelektrane Ugljevik zatražila je hitno...