Vježba evakuacije u OŠ “Mramor”: 173 učenika uspješno odgovorila na simulaciju vanredne situacije (VIDEO)

Datum:

Kako reagovati u slučaju požara i koliko su škole spremne za hitne situacije, pokazala je danas vježba evakuacije organizovana u Osnovnoj školi „Mramor“ u Tuzli.

U koordinaciji Profesionalne vatrogasne jedinice Tuzla i nadležnih službi, učenici i nastavno osoblje učestvovali su u simulaciji vanredne situacije i sigurnoj evakuaciji školskog objekta.

Zvuk alarma označio je početak pokazne vježbe evakuacije. Učenici i nastavno osoblje Osnovne škole „Mramor“ prema unaprijed utvrđenim procedurama napustili su školski objekat. Cilj vježbe bio je provjeriti spremnost škole i reakciju učenika u slučaju stvarne opasnosti. Ovoga puta simulirana je situacija izazvana zemljotresom.

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Civilna zaštita Tuzla: Vježba evakuacije u OŠ „Brčanska Malta“ Tuzla (VIDEO)

Gradski štab Civilne zaštite Tuzla provodi redovne godišnje vježbe...

Na margini: Pokazne vježbe evakuacije (VIDEO)

U Tuzli su počele pokazne vježbe evakuacije u školama...

Javni poziv za sufinansiranje nužnih popravki na zajedničkim dijelovima zgrada – olakšice etažnim vlasnicima (VIDEO)

Služba civilne zaštite Grada Tuzla objavila je 17. aprila...

U tuzlanskom vrtiću održana vježba evakuacije koju provodi civilna zaštita (VIDEO)

Gradski štab Civilne zaštite Grada Tuzla nastavlja da provodi...