Argentina pobjedom nad Kolumbijom osvojila Copa Americu

Datum:

Nogometaši Argentine su pobjedom nad Kolumbijom rezultatom 1:0 osvojili Copa Americu.

Susret je počeo sa sat i pol zakašnjenja zbog nereda uoči utakmice kada se veliki broj navijača uspio probiti na Hard Rock stadion u Miamiju iako nisu imali ulaznice.

Što se tiče dešavanja na terenu, duel je bio veoma otvoren, no nakon 90 minuta nije bilo pogodaka i susret je otišao u produžetke.

Najznačajniji trenutak u regularnom toku utakmice desio se u 66. minuti kada se Lionel Messi povrijedio i morao je napustiti susret, a njegove suze kada je sjeo na klupu su veoma brzo obišle čitav svijet.

Trenutak odluke desio se u 112. minuti. Giovani Lo Celso je maestralnu uposlio Lautara Martineza koji je izašao sam pred Camila Vargasa i rutinski ga matirao za 1:0.

To je za Martineza bio peti gol na prvenstvu kojim je ubjedljivo ponio titulu najboljeg strijelca turnira.

Ovo je za Argentinu bila rekordna 16. titula na Copa Americi i sada ima jednu više od Urugvaja, a Gaučosi su nastavili trofejni niz i nakon Copa Americe 2021. i Svjetskog prvenstva 2022. stigli do trećeg uzastopnog naslova prvaka na velikim takmičenjima.