Nurkiću osam minuta i dva poena u pobjedi Denvera nad Utahom

Denver Nuggetsi su sinoć odmjerili snage sa Utah Jazzom te su pobijedili rezultatom 103:93.

Nakon prve četvrtine stvari nisu izgledale dobro po Denver jer je bilo 22:18 za Utah, međutim, situacija se promijenila u drugom periodu igre kada su Nuggetsi postigli 33 poena, dok je Jazz stao na 17. Na poluvremenu je bilo 51:39 za Denver.

Treća četvrtina je tijesno pripala Nuggetsima koji su postigli 29 poena, jedan više od protivničke ekipe. Posljednju dionicu je dobio tim Utaha sa ubačenih 26 poena, tri više od Denvera, no, to nije bilo ni blizu dovoljno da izbjegne poraz u sinoćnjem meču. Nuggetsi su pobijedili s deset poena razlike bilo je 103:93.

Do pobjede ih je predvodio sjajni Nikola Jokić s 23 poena, dok je najbolji kod Utaha bio Derrick Favors sa 18 poena.

Nurkić je odigrao osam minuta za Denver te postigao dva poena i upisao dva skoka, jednu blokadu i jednu ukradenu loptu.