BiH-Holandija 1:1: Džumhur pomeo De Bakkera

Bosna i Hercegovina izjednačila je rezultat protiv Holandije u 2. kolu Pvegrupe Euro-afričke zone Davis Cupa.

Nakon što je najbolji holandski igrač Robin Haase dobio Mirzu Bašića rezultatom 3:1, Holanđanima je uzvratio najbolji bh. teniser Damir Džumhur pobjedom protiv Thiema de Bakkera sa ubjedljivih 3:0, po setovima 6:2, 6:2, 6:2.

Bh. teniser dobio je prvi set bez mnogo muke rezultatom 6:2. Uz sjajnu igru brzo je Džumhur napravio dva breaka, poveo sa 4:0, a nakon toga nije bilo povratka za Holanđanina.

Džumhur je prvi set dobio za 27 minuta igre, a za drugi, koji je završen identičnim rezultatom trebalo mu je deset minuta više.

Najbolji bh. teniser je treći set dobio za 34 minute, a meč je završio ,maestralno – as udarcem!

U subotu od 14 sati igra se dubl Bašić/Brkić i Haase/Rojer, dok je nedjelja rezervirana za preostala dva singla.