Obnovljena ekipa Rome slavila protiv Atalante, Džeko igrao cijeli meč

Novu sezonu italijanske Serije A Roma je otvorila veoma dobro, i to pobjedom nad vrlo jakom Atalantom rezultatom 1:0 na gostovanju.

Džeko i družina su na uspješan način preživjeli čuveno gostovanje u Bergamu, a bosanskohercegovački reprezentativac je odigrao svih 90 minuta i bio vrlo važan faktor svog tima.

Jedini pogodak na utakmici viđen je u 31. minuti kada je fenomenalan gol u svoj debiju u dresu Rome u Seriji A postigao srbijanski reprezentativac Aleksandar Kolarov. Sa preko 20 metara udaljenosti je pogodio iz slobodnog udarca.

U 70. minuti Džeko je imao najbolju šansu na utakmici, ali je njegov udarac glavom prošao neposredno iznad prečke gola Atalante.

Do kraja utakmice ekipa iz Bergama je napadala, imala veći posjed lopte, ali nije uspjela doći do izjednačenja, tako da Roma upisuje prva tri boda u ovoj sezoni.