Deeney i Cleverley donijeli pobjedu Watfordu protiv Arsenala

Watford je u fenomenalnom susretu slavio rezultatom 2:1 protiv Arsenala u okviru osmog kola engleske Premier lige.

Gosti iz Londona su bili bolji rival u prvom dijelu i imali su nekoliko opasnih prilika, sve do 39. minute kada se inicijativa isplatila. Granit Xhaka je asistirao, a Per Mertesacker je postigao pogodak za vodstvo.

Ipak, u drugom dijelu potpuno druga priča. Stršljenovi su zaigrali mnogo bolje i uspjeli su preokrenuti rezultat. Prvo je u 71. minuti Troy Deeney poravnao sa bijele tačke, da bi u 92. minuti Tom Cleverley donio veliku pobjedu Watfordu.

Stršljenovi su nakon nove pobjede došli do, vjerovali ili ne, četvrtog mjesta na tabeli Premier lige. Arsenal je šesti sa 13 osvojenih bodova. Bosanskohercegovački reprezentativac Sead Kolašinac igrao je cijeli meč u redovima gostiju.