Fortuna Düsseldorf izborila plasman u Bundesligu

Ovosezonsko izdanje 2. Bundeslige definitivno je jedno od najzanimljivijih u historiji drugog ranga njemačkog fudbala.

Sezona je bila toliko zanimljiva da je u jednom trenutku petoplasirani tim mogao ispasti iz lige, kao i da su se timovi sa samog dna tabele mogli plasirati u viši rang.

Ipak, poslije utakmice 32. kola između Dynamo Dresdena i Fortune Düsseldorf poznat je prvi tim koji je osigurao u narednoj sezoni nastup u njemačkoj eliti, a to je Fortuna.

Baš kao što joj to i ime kaže Fortuna je imala “fortune” pa je zahvaljujući golu u posljednjoj minuti utakmice slavila sa 2:1, a drugačije nije ni moglo u izuzetno zanimljivoj sezoni, do čijeg kraja su ostala još dva kola.

Gosti su poveli golom Neuhausa u 9. minuti. Ekipa našeg Harisa Duljevića, koji je odigrao cijeli meč, izjednačila je pogotkom Konea u 64. minuti utakmice, da bi već pomenuti Hennings u posljednjoj minuti utakmice pogodio za veliku radost gostiju.

Fortuna je posljednji put u Bundesligi igrala u sezoni 2012/2013 koju je okončala na 17. poziciji.