Svjetsko prvenstvo: Rukometaši Hrvatske pobijedili Španiju i otvorili vrata polufinala

Rukometaši Hrvatske pobijedili su u Minhenu u okviru petog kola Svjetskog rukometnog prvenstva selekciju Španije rezultatom 20:18 i tako upisao i petu pobjedu na ovom takmičenju.

Sjajan rukomet gledao se od samog početka meča i igralo se gol za golom sve do polovine prvog poluvremena. Tada Hrvati počinju igrati fenomenalno u odbrani i na odmor odlaze s tri gola prednosti.

Održavali su Hrvati tu prednost tokom drugog poluvremena i na kraju stigli zaskluženo do izuzetno važne pobjede jer će u narednu fazu prenijeti četiri boda.

Tako Hrvati imaju prednost nad Francuskom i Njemačkom, što će biti glavni konkurenti u nastavku turnira.

Horvat je bio najbolji u pobjedničkoj ekipi sa sedam golova, a podršku je imao u Musi, koji je postigao šest. Sole je bio najbolji kod Španaca s pet pogodaka.

Hrvatska je ostala na prvom mjestu grupe B s maksimalnih pet pobjeda, dok je Španija na drugom mjestu s četiri pobjede i jednim, večerašnjim porazom.