Rukometaši Francuske u dramatičnom finišu pobijedili Njemačku i osvojili 3. mjesto

Nijemci su nošeni velikom podrškom s tribina bolje otvorili meč, a nakon uvodnih nekoliko minuta u kojem se igralo gol za golom, sredinom prvog poluvremena stigli su do tri pogotka prednosti. Bilo je 9:6.

Ipak, Francuska je s tri brza pogotka anulirala prednost Njemačke, ali pred sam kraj prvog poluvremena domaći tim je napravio seriju od 4:0 i s rezultatom 13:9 se otišlo na odmor.

Francuzima nije dugo trebalo da u nastavku stignu do poravnanja i preuzmu prednost i kontrolu nad utakmicom.

U finišu meča igralo se gol za golom, Francuzi su pogađali za vodstvo, no Nijemci su se brzo vraćali, a pobjednik je odlučen doslovno u posljednjoj sekundi kada Karabatić postiže pogodak nakon kontre Francuske i donosi im pobjedu i treće mjesto.

Mahe je kod Francuza postigao sedam pogodaka, dok je na drugoj strani šest pogodaka postigao Gensheimer.