Napoli u derbiju kola porazio Romu

U derbiju 29. kola italijanske Serie A, Napoli je kao gost savladao Romu rezultatom 1:4.

Napoli je bio mnogo bolji rival u prvom dijelu, a poveo je preko Milika već u 2. minuti kada je poljski napadač postigao sjajan pogodak. Nakon toga, gosti su propustili nekoliko izglednih prilika, a kazna je uslijedila u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

Meret je faulirao Schicka u kaznenom prostoru i dosuđen je penal za Vučicu. Siguran realizator za 1:1 bio je Perotti.

Ipak, u 50. minuti Napoli je ponovo poveo. Olsen je katastrofalno reagovao, a poklon je iskoristio Mertens za vodstvo Napolitanaca 1:2.

Samo pet minuta kasnije sve je bilo gotovo. Nakon sjajne kontre lopta je došla do Verdija koji je odmjerenim udarcem zatresao mrežu Vučice za 1:3. Konačnih 1:4 postavio je Younes deset minuta prije kraja.

Edin Džeko je odigrao cijeli meč, uprkos povredi zadnje lože s kojom se muči u posljednje vrijeme.

U preostala dva meča Fiorentina je remizirala sa Torinom 1:1, dok je SPAL kao gost savladao Frosinone rezultatom 0:1.