Radnik potpuno nadigrao Tuzla City: Bijeljinici za 45 minuta slomili otpor gostiju

U 2. kolu Premijer lige, Radnik je na Gradskom stadionu u Bijeljini sa ubjedljivih 3:0 nadigrao Tuzla City.

Bijeljinici su pitanje pobjednika riješili furioznom igrom u prvom poluvremenu, a poveli su već u 6. minuti. Maksimović je bio strijelac, šutem iskosa sa nekih 14 metara za 1:0.

I nakon toga Radnik je bio opasniji, a u 35. minuti domaći sastav je udvostručio prednost. Ponovo je strijelac bio Maksimović. Ovog puta krilni igrač je bio precizan sa bijele tačke, nakon što je prethodno Karić srušen.

Samo tri minute kasnije iskusni Velibor Đurić je povisio na 3:0 majstorskim pogotkom sa 30-tak metara i nade gostiju su bile potpuno ugašene.

I u nastavku su izabranici Mladena Žižovića bili mnogo bolji, ali je Azir Muminović spasio Tuzlake težeg poraza i do kraja je ostalo 3:0.

Radnik – Tuzla City 3:0 (Maksimović 6’, 35’ pen., Đurić 38’)

Radnik: Kozić, Šubert, Simonović, Bečelić, Radović, Maksimović, Popara, Mekić, Đurić, Karić, Peco.

Tuzla City: Muminović, Kojić, Efendić, Musić, Terzić, Hadžanović, Sesar, Husejnović, Nukić, Crnkić, Ubiparip.