Finska pobijedila Kazahstan i dodatno zakomplikovala situaciju u grupi sa Zmajevima

Nogometna reprezentacija Finske pobijedila je danas u Helsinkiju selekciju Kazahstana rezultatom 1:0 u susretu 4. kola evropskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo te nakon tri odigrana meča ovaj tim s pet bodova zauzima drugu poziciju na tabeli.

Domaći tim je do pobjede došao golom Pohjanpala u 60. minuti, a ovaj napadač sjajno je pogodio glavom i tako svom timu, na kraju će se ispostaviti, donio pobjedu i osvajanje izuzetno važna tri boda.

Treba reći i to da su Finci do pobjede došli puno boljom igrom tokom svih 90 minuta, a posebno do pogotka prije kojeg su propustili četiri-pet izglednih situacija.