Sjajni rezultati Zerine Vrabac na posljednjem Prvenstvu BiH kao plivačice Slobode

Proteklog vikenda u Sarajevu je održano Prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju, na kojem su takmičarke tuzlanske Slobode ostvarile odlične rezultate osvojivši 20 medalja. Briljirala je Zerina Vrabac, koja je u kategoriji mlađih juniorki osvojila zlatne medalje u disciplinama 50, 100 o 200 metara delfin, 50, 100, 200 i 800 metara kraul. Zerina je bila broznana u trkama na 50 i 100 metarara kraul. Osim toga u apsolutnoj kategoriji je bila prva u disciplinama 50, 100 i 200 metara delfin, na 200 metara kraul, dok je na 100 i 800 metara kraul osvojila srebro. Almira Subašić je u Sarajevu osvojila srebrne medalje na 50, 100 i 200 metara delfin, te bronzu u trci 200 na metara prsno u kategoriji juniorki. Takođe je u apsolutnoj kategoriji bila srebrna na 200 metara delfin. Elma Zulić je na Prvenstvu BiH osvojila bronzanu medalju u trci 1500 metara slobodno u kategoriji juniorki. Treba reći da je ovo bilo posljednje takmičenje Zerine Vrabac za Plivački klub Sloboda, jer će zbog boljih uslova svoju sjajnu karijeru nastavati u drugom klubu.