Englezi stopostotni, novi poraz Rusije

U nedjelju je odigrano osam utakmica kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2016. godine, a veliki korak ka plasmanu u Francusku ostvarili su Austrija i Švedska.

U skupini G Austrija je u Moskvi porazila Rusiju 1:0, dok je Švedska na svom terenu bila boja od Crne Gore 3:1. Četiri kola prije kraja Austrija je prva sa 16 bodova, Švedska druga s 12, dok je Rusija treća sa 8 bodova.

Engleska je u šestom nastupu u skupini E ubilježila i šestu pobjedu, svladavši u Ljubljani Sloveniju 3:2.

Slovenci su poveli u prvom dijelu pogotkom Novakovića, u drugom je Wilshere s dva pogotka doveo Englesku u vodstvo 2:1, da bi Pečnik u 84. minuti izjednačio na 2:2. Ipak, pobjedu Engleskoj donio je Rooney u 86. minuti.

Tri prvoplasirane reprezentacije skupine C upisale su nove pobjede pa je razmak na vrhu te ljestvice ostao isti. Slovačka je prva s 18 bodova, Španjlska druga s 15, a Ukrajina treća s 12.
SKUPINA C

Ukrajina – Luksemburg 3:0 (Kravec 49’, Garmaš 57’, Konopljanka 87’)

Bjelorusija – Španjolska 0:1 (Silva 45’)

Slovačka – Makedonija 2:1 (Salata 8’, Hamšik 38’ / Ademi 69’)

SKUPINA E

Slovenija – Engleska 2-3 (Novaković 37’, Pečnik 84’ / Wilshere 57’, 73’, Rooney 86’)

Estonija – San Marino 2-0 (Zenjov 35’, 63’)

Litva – Švicarska 1:2 (Cernych 64’ / Drmić 69’, Shaqiri 84’)

1 Engleska 6 6 0 0 18:3 18
2 Švicarska 6 4 0 2 13:4 12