Arsenal na Villa Parku preuzeo lidersku poziciju

Fudbaleri Arsenala upisali su gostujuću pobjedu u utakmici 16. kola engleskog Premiershipa.

Topnici su rezultatom 0:2 pobijedili Aston Villu na Villa Parku. Utakmica je odlučena već nakon prvog poluvremena.

Oliver Giroud je u 8. minuti golom iz penala doveo tim Arsenea Wengera u vodstvo, da bi u 38. minuti Ramsey na asistenciju Ozila savladao Guzana.

Aston Villa je sa svega šest osvojenih bodova posljednjeplasirani tim Premiershipa i izvjesno je da ćemo tim sa Villa Parka naredne sezone gledati u Championshipu, dok je Arsenal sa ovom pobjedom preuzeo lidersku poziciju.

Danas još igraju Liverpool-WBA i Tottenham-Newcastle, dok će zavjesa na 16. kolo biti spuštena sutrašnjom utakmicom Leicestera i Chelseaja.