Odbojkaši Napretka u derbiju bolji od Slobode

Odbojkaši Napretka iz Odžaka zadržali su čelnu poziciju na tabeli Super lige odbojkaša Federacije BiH – grupa Sjever, nakon što su u tuzlanskom Mejdanu u derbiju 10. kola pobijedili domaću Slobodu rezultatom 3:0.

Nakon rezultatske neizvjesnosti u prvom setu, koji je pripao gostima 25:23, igrači Napretka su drugi riješili u svoju korist vrlo ubjedljivo – 25:17.

Najveća borba vodila se u trećem setu, u kojem su Tuzlaci poveli 16:11, ali nisu zadržali prednost. Napredak je izjednačio, a potom se igralo poen za poen. Kod rezultata 26:25 igrači Slobode nisu iskoristili meč loptu, da bi na kraju Odžačani i taj set riješili u svoju korist – 29:27.

Napredak je četiri kola prije prvenstva stekao veliku prednost, jer sada vodi sa 25 bodova, Sloboda je ostala na 19, dok treći Lukavac 7 ima 18 uz meč manje.