Tuzlaci pjevajući idu kući: Velika pobjeda Slobode na Grbavici

U prvoj utakmici polufinala Kupa BiH, Sloboda je savladala Željezničar na Grbavici rezultatom 1:2.

Već na samom startu utakmice Sloboda je šokirala domaćine. Nakon sjajnog centaršuta Zajka Zebe, Sulejman Krpić je matirao Vedrana Kosjevskog za vodstvo Tuzlaka od 0:1.

Dvije minute nakon gola Slobode, velika šansa za Željezničar. Lendrić je ukrao jednu loptu stoperima gostiju, lopta dolazi do Bekrića koji upošljava napadača Plavih, ali Muminović sjajno brani.

U 12. minuti Veselinović je sjajno prošao po strani, ali nakon toga je uputio katastrofalan centaršut. U 22. minuti Bekrić je uputio dobar centaršut u šesnaesterac Tuzlaka, ali Muminović je bio siguran i uhvatio loptu.

Tri minute kasnije, Bekrić je dobro šutirao sa vrha šesnaesterca, no odbrana Slobode blokira njegov udarac. Igrala se 35. minuta, kada je Balgojević sjajno prošao nekoliko fudbalera Slobode i nakon toga uputio udarac, međutim lopta odlazi pored desne stative gola Muminovića.

U zadnjih deset minuta na Grbavici nije bilo većih uzbuđenja i na odmor se otišlo vodstvom Tuzlaka od 0:1.

Uvodnih deset minuta u nastvku nije nam ponudilo mnogo dešavanja pred oba gola, a igra se većinom odvijala na sredini terena uz nekoliko prekršaja sa obje strane.

U 57. minuti, Memija je uputio dobar centaršut u kazneni prostor gostiju, međutim golman Muminović je uhvatio loptu ispred napadača Željezničara.

Dobra akcija Željezničara u 62. minuti. Lendrić je prošao golmana Muminovića vratio loptu, a nakon centaršuta Stevanovića Bogičević poravnjava na 1:1.

Osam minuta nakon gola Bogičevića u jeku napada Željezničara, Kostić potiže drugi gol za Tuzlake i za vodstvo od 1:2.

U 74. minuti, nova prilika za Slobodu, no Ahmetović šutira visoko preko gola. Željezničar je pokušavao doći do izjednačenja, ali odbrana Slobode je djelovala veoma sigurno.

Finiš utakmice je donio mirnu utakmicu, u kojoj je Sloboda čuvala vodstvo jednom disciplinovanom igrom, dok su s druge strane domaćini bili bezidejni u fazi napada, a možemo izdvojiti slab udarac Lendrića u 87. minuti koji je Muminović bez problema zaustavio.

Do kraja nije bilo promjena i Tuzlaci su došli do velikog trijumfa i ogromne prednosti pred revanš na Tušnju naredne sedmice.

Željezničar – Sloboda 1:2 (Bogičević 62’ /Krpić 2’ , Kostić 70’)
Stadion: Grbavica   Gledalaca: 6.000  Sudija: Zoran Grbić (Prijedor)      Žuti kartoni: Stevaović S. (Željezičar), Ivetić (Sloboda)

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Kosorić, Memija, Kramarić, Bekrić, Blagojević (Sadiković 64’), Bogičević, Lendrić, Zahirović, M. Stevanović.

Sloboda: Muminović, Kostić, Efendić, Krpić (Ahmetović 59’), Zeba, Ivetić, Sarić, Mehmedagić (Merzić 18’), Ordagić, Stjepanović, Veselinović (Salihović 90+2’).