Zrinjski siguran protiv Slobode: Tomić i Stojanović za trijumf Plemića

Ekipa Zrinjskog je u okviru petog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 2:0.

U utakmici u kojoj nije viđeno mnogo ozbiljnijih prilika, Zrinjski je stigao do vodstva u 38. minuti utakmice preko Tomislava Tomića što je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

Drugo poluvrijeme nam je donijelo pokušaje Slobode da izjednače rezultat, ali izabranici Husrefa Musemića nisu u tome uspjeli, već je Zrinjski postigao drugi pogodak pa su Plemići slavili važan trijumf u derbiju kola.

Najbolju šansu u drugom dijelu imali su ponovo domaći, ali je poslije centaršuta Sivrića, Mešanović glavom šutirao pored gola da bi u 85. minuti utakmice Žeravica započeo akciju, a nastavio Mešanović koji je uposlio Bilbiju, a ovaj ofanzivac je bio nesebičan, te uposlio Stojanovića koji je riješio pitanja oko pobjednika.

Zrinjski-Sloboda 2:0 (Tomić 38’, Stojanović 85’)

Stadion: Pod Bijelim brijegom; Gledatelja: 4 500; Sudija:  Valjić Ognjen (Banja Luka); Žuti kartoni: Tomić, Peko, Mešanović, Stojanović (Zrinjski), Efendić, Zeba, Ordagić (Sloboda)

Zrinjski: Kozić, Peko (od 71. Žeravica), Graovac, Tomić, Barić, Stojkić (od 71. Stojanović), Mešanović, Sivrić, Petrak, Katanec, Bilbija (od 88. Pehar).

Sloboda: Pirić, Đidić, Karić, Efendić (od 65. Zec), Zeba (od 74. Krpić), Subić, Mehmedagić, Ordagić, Stjepanović, Veselinović, Merzić (od 46. Grahovac).