Sarajevo pobijedilo Vitez u posljednjim trenucima meča

Zanimljiv meč danas su na Gradskom stadionu u Vitezu odigrali domaći Vitez i Sarajevo, a nakon 90 minuta rezultat je glasio 1:0 u korist gostiju.

Već u 2. minuti u dobroj poziciji našao se Zoran Kokot koji nije uspio matirati golmana Sarajeva. Domaći igrači u 20. minuti burno su protestvovali kod arbitra utakmice smatrajući da im nije dosuđen očigledan jedanaesterac.

Potom je Kokot ponovo loše reagovao pred golom gostiju, da bi nešto kasnije gou Viteza zaprijetio Said Husejinović. U 27. minuti Kokot je pogodio stativu.

Nastavak je donio dvije velike prilike za goste. Prvo je Balić pogodio stativu, a nešto kasnije Ćetković nije pogodio u mat poziciji.

U samom finišu meča gosti ipak uspijevaju postići pogodak vrijedan tri boda. Strijelac za veliko slavlje gostujućih navijača bio je Mersudin Ahmetović.

Vrijedi spomenuti da se cijelim tokom meča na obje strane igralo dosta grubo, kao i da su gostujući navijači u nekoliko navrata bakljadom prekidali meč.